niroosazan
20 بهمن 1401 - 15:55

از افتتاح ۴۸ واحد نهضت ملی مسکن در گناباد تا کلنگ زنی ۳۸۱ مسکن کاخک

معاون استاندار خراسان رضوی با حضور در شهرک بهارستان گناباد اولین واحدهای نهضت ملی مسکن در این شهرستان را افتتاح کرد همچنین ۳۸۱ مسکنملی در شهرستان کاخک را نیز کلنگ زنی کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گناباد، با آغاز جشن 44 سالگی انقلاب اسلامی در سراسر کشور شاهد به بهره برداری رسیدن تعداد زیادی پروژه هستیم که از جمله دستاوردهای انقلاب محسوب می‌شوند. در همین راستا همزمان با نهمین روز از دهه فجر سید هادی طباطبایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با سفر به شهرستان گناباد تعدادی از پروژه‌های عمرانی و مخابراتی این شهرستان را به بهره برداری رساند.

معاون استاندار خراسان رضوی در اولین برنامه خود با حضور در روستای باغ آسیا 16 پروژه مخابراتی را به بهره برداری رساند که در همین خصوص اکبر موذن، رئیس اداره مخابرات گناباد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهارداشت: امروز با حضور معاون استاندار از 16 پروژه مخابراتی با اعتبار 110 ملیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی افزود: دو پروژه دیگر در حوزه ارتباطات شامل ایجاد سایت همراه در روستاهای روچی و برجوک با اعتبار 60 میلیارد ریال افتتاح شد که هزینه آن از سرفصل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تامین شده است.

رئیس اداره مخابرات شهرستان گناباد خاطرنشان کرد: در مجموع از دهه فجر سال گذشته تا کنون تعداد 25 پروژه با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال، در حوزه ارتباطات و همچنین شرکت مخابرات به بهره برداری رسیده است.

برنامه بعدی معاون استاندار خراسان رضوی در شهرستان گناباد بهره برداری از پروژه های اداره آب و فاضلاب این شهرستان بود که بهره‌برداری از دستگاه پمپاژ به مبلغ 347 میلیارد ریال صورت گرفت.

در این مراسم رضا نصیری، فرماندار گناباد اظهارداشت: مصوبات سفر ریاست جمهوری در حوزه آب کارهای زیربنایی بوده است و 5 کیلومتر اصلاح شبکه آب جهت جلوگیری از هدر رفتن آب صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: خط انتقال آب به شهرستان گناباد 120 کیلومتر می باشد که دومین خط انتقال طولانی آب در سطح استان است که به دلیل فرسودگی و فشار هر روزه شاهد حوادثی برای آن هستیم که موضوع اصلاح آن در دستور کار قرار گرفته است.

نصیری عنوان کرد: به طور متوسط حدود 30 درصد هدر روی آب در شهرستان داریم که برنامه ریزی برای کاهش این میزان در برنامه‌ها صورت گرفته است.

جواد سالاری، رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان گناباد نیز در خصوص افتتاحیه‌های این اداره در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار‌داشت: بهره برداری از پروژه های اصلاح بخشی از خط انتقال گناباد به طول 4700 متر از اعتبارات ریاست جمهوری با اعتبار 170 میلیارد ریال، آغاز عملیات پروژه آبرسانی به روستاهای اقماری با اعتبار 167 میلیارد ریال، آغاز عملیات پروژه های برق رسانی به چاه شماره 3 کامیاب با اعتبار 10 میلیارد ریال از دیگر پروژه های این اداره است.

سید های طباطبایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در ادامه سفر خود به شهرستان گناباد از بزرگترین واحد تولیدی این شهرستان بازدید و خط تولید لیوان چینی با اعتبار 13 میلیارد ریال و میزان اشتغال 18 نفر را افتتاح کرد. این طرح دانش بنیان با ظرفیت تولید یک میلیون انواع لیوان چینی با اعتباری بالغ بر ١٣ میلیارد ریال با ایجاد اشتغال ١٨ نفری در کارخانه چینی تقدیس گناباد به بهره برداری رسید.

معاون استاندار خراسان رضوی با حضور در روستای رهن گناباد ضمن بازدید از اجرای پروژه آسفالت روستایی به صورت متمرکز اجرای 15 هزار مترمربع آسفالت روستایی که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعتبار 20 میلیارد ریال اجرا شده را به بهره برداری رساند.

آیین افتتاح 48 واحد نهضت ملی مسکن

سیدهادی طباطبایی معاون استاندار خراسان رضوی با حضور در شهرک بهارستان گناباد اولین واحدهای نهضت ملی مسکن در این شهرستان را افتتاح کرد.

وی در مراسم افتتاح این واحد های مسکونی اظهارداشت: در سطح استان در دهه فجر امسال 1500 پروژه به بهره برداری رسیده و تعداد 900 پروژه نیز کلنگ زنی شده است.

معاون استاندار خراسان رضوی بیان کرد: مسکن از اولویت های کاری دولت سیزدهم می باشد که تمامی دستگاه های استان برای رسیدن به میزان متعهد شده بسیج شده اند.

طباطبایی خاطرنشان کرد: برای کاهش هزینه های مسکن در سطح استان تمامی شیوه ها اجرا خواهد شد تا مسکن ارزان قیمت در اختیار مردم قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: یقین داریم مردم روز 22 بهمن جواب دندان شکنی به دشمن خواهند داد و با حضور خود در صحنه پایبندی خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی به نمایش خواهد گذاشت.

طی این مراسم 48واحد نهضت ملی مسکن بهارستان گناباد همزمان با 4586 واحد نهضت ملی مسکن در سطح کشور به بهره برداری رسید.

کلنگ زنی واحدهای نهضت ملی مسکن

آخرین برنامه طباطبایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در شهرستان گناباد حضور در بخش کاخک این شهرستان و کلنگ زنی نهضت ملی مسکن بود.

کلنگ‌زنی طرح نهضت ملی مسکن در شهرک بهارستان کاخک در زمین 12.5 هکتاری صورت گرفت که برای 381 مسکن به صورت ویلایی در این زمین ساخته خواهد شد که 568 نفر در کاخک برای مسکن نهضت ملی تأیید شده‌ و برای آنها تامین زمین انجام می‌شود.

گفتنی است در دهه فجر امسال در شهرستان گناباد 210 طرح با اعتبار 190 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است و فرودگاه شهرستان گناباد نیز با اعتبار 600 میلیارد تومان در 28 بهمن ماه با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/282/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1029947