niroosazan
10 بهمن 1401 - 21:18

زخمی شدن ۱۵نظامی سوری در انفجار بمب کنار جاده ای

بر اثر انفجار بمب کنار جاده در مسیر درعا به دمشق، ۱۵ نفر از نیروهای امنیت داخلی سوریه زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سانا، وزارت کشور سوریه در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای امنیت داخلی در جریان انجام مأموریت خود و در مسیر بازگشت به دمشق با یک بمب کنار جاده ای هدف حمله تروریستی قرار گرفتند که بر اثر آن ۱۵ نفر زخمی شدند که حال ۷ نفر از آنها وخیم است.

در بیانیه وزارت کشور سوریه آمده است: نیروهای گشتی پلیس بلافاصله پس از انفجار بمب، خود را به محل انفجار رساندند و عملیات امدادرسانی به مجروحان آغاز شد و تحقیقات برای شناسایی عوامل بمبگذاری و انجام اقدامات حقوقی لازم علیه آنها ادامه دارد.

استان درعا در اوایل مرداد ۱۳۹۷ و با شکست داعش و دیگر تروریست‌ها توسط ارتش سوریه آزاد شده بود، اما هنوز هم هسته های خفته گروه های تروریستی در این استان فعال است و بعضاً دست به اقدامات تروریستی می زنند.

یکی از مشکلات درعا هم مرزی با اردن می باشد و تروریست ها می توانند از این کشور انواع سلاح و مهمات را وارد کنند و به راحتی به آن رفت وآمد داشته باشند.

نیروهای نظامی و امنیتی سوریه در روزهای اخیر موفق شدند که یک انبار بزرگ سلاح و مهمات تروریست ها را در یکی از محله های شهر درعا و در خانه یکی از سرکرده های داعش کشف و ضبط کنند. این انبار شامل مقادیر زیادی بمب به شکل ها و وزن های مختلف و مقایر زیادی مواد منفجره بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1008534