niroosazan
20 بهمن 1401 - 11:47

گزارش بارش برف و باران در ۱۰ شهرستان استان ایلام/ تردد در جاده‌ها مشکلی ندارد

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان ایلام از گزارش بارش برف و باران در ۱۰ شهرستان استان خبر داد و گفت: ‌تردد در جاده‌ها مشکلی ندارد.

سیدزاهدین چشمه‌خاور  در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ایلام با بیان اینکه تمام راه‌های دسترسی استان باز است و تردد مشکلی ندارد، اظهار داشت: طی فعالیت سامانه بارشی اخیر یک هزار و 354 کیلومتر ‌از راه‌های دسترسی این استان توسط عوامل راهداری برف‌روبی شد.

وی گفت: براساس گزارش امروز ادارات تابعه و رصد دوربین‌های نظارت تصویری مرکز مدیریت راه‌های استان طی شبانه روز گذشته در راه ارتباطی 10 شهرستان در استان بارش برف و باران گزارش شد و طی این مدت 977 تن شن و نمک‌ در جاده‌های استان مصرف شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمام محورهای مواصلاتی و جاده‌های فرعی باز بوده و تردد در آنها جریان دارد افزود: با توجه به شرایط جوی طی شب گذشته ، ماشین آلات و 128 نفر از نیروی راهداری درگیربازگشایی و ریزش برداری در 68 مقطع بودند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام با بیان اینکه امدادرسانی به 176 دستگاه خودرو صورت گرفت ادامه داد:در 13 راهدارخانه در سطح استان ماسه و نمک به منظور بازگشایی راه ها در زمان وقوع برف و باران ذخیره سازی شده است.

چشمه‌خاور با بیان اینکه در حال حاضر 32 گروه راهداری (ثابت و سیار) با 228 نیروی انسانی مستقر در راهدارخانه های استان مستقرند، ادامه داد: این عوامل جهت رفع مشکلات احتمالی، برفروبی و نمک‌پاشی نقاط مختلف جاده ای را بر عهده دارند.در حال حاضر تمام محورهای مواصلاتی روستایی نیز باز است و محورهایی که ریزش داشته‌اند، پس از ریزش‌برداری بازگشایی شدند.

انتهای پیام/180/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1029257