niroosazan
20 بهمن 1401 - 04:30

شهادت یک شهروند یمنی به ضرب گلوله ارتش عربستان سعودی

پس از گزارش رسانه‌های یمنی درباره تشدید حملات عربستان سعودی در مرزهای شمالی یمن، منابع خبری گزارش دادند که یک شهروند یمنی به ضرب گلوله ارتش عربستان سعودی به شهادت رسیده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های یمنی، شامگاه امروز (چهارشنبه)، از شهادت یک شهروند این کشور در شهرشتان «شدا» واقع در شمال این کشور خبر دادند.

شبکه «المسیره» به نقل از خبرنگار خود در استان «صعده» (شمال یمن) گزارش داد که یک شهروند این کشور به ضرب گلوله ارتش عربستان سعودی در شهرستان شدا به شهادت رسیده است و او را به بیمارستان «رازح» منتقل کرده‌اند.

این در حالی است که منابع محلی در شمال یمن، روز یکشنبه هفته جاری نیز از گلوله‌باران گسترده مناطق مرزی به دست ارتش سعودی خبر داده بودند.

وبگاه «الخبر الیمنی» درباره این حملات گزارش داده بود که در منطقه «الرقو» در شهرستان «منبه» واقع در استان صعده، دو نفر از جمله یک آفریقایی‌تبار در حمله توپخانه‌ای ارتش عربستان سعودی زخمی شد و یک نفر دیگر به شهادت رسید.

حملات توپخانه‌ای نیروهای مرزبانی عربستان سعودی به مناطق شمالی یمن در حالی پیوسته اتفاق می‌افتد که وزارت بهداشت دولت صنعاء، پنج شنبه هفته گذشته، با انتشار آماری اعلام کرد که از ابتدای سال ۲۰۲۲ تا ۲۵ ژانویه سال جاری میلادی بر اثر این حملات ۳۱۴ نفر شهید و ۳۰۹۰ نفر دیگر در استان صعده مجروح شده‌اند.

به گفته مقامات یمنی، نیروهای سعودی در سایه سکوت جهانی با اشکال مختلف ساکنان روستاها و شهرهای مرزی یمن را هدف قرار می‌دهند.

با وجود کاهش محسوس تنش‌ها؛ اما یمنی‌ها همچنان قربانی می‌دهند، بخش زیادی از این موضوع به انفجار بمب‌های عمل‌نکرده، بمب‌های خوشه‌ای و مین‌ها باز می‌گردد، به‌طوری‌که مرکز اجرایی مین‌روبی یمن اخیرا اعلام کرد که بقایای مهمات جنگی ائتلاف سعودی در استا‌ن‌های الحدیده، صنعا، الجوف و صعده همچنان قربانی می‌گیرد و طی ماه ژانویه ۱۴ نفر شهید و ۱۶ نفر زخمی شدند.

بنابر گزارش این مرکز، نیمی از این قربانیان را کودکان تشکیل می‌دهند و در ماه فوریه جاری نیز بیش از ۱۰ نفر طی سه روز گذشته زخمی شدند.

طبق گزارش کانال «مرکز الاعلام الثوری»، با وجود پیگیری‌های سازمان ملل متحد، تا به امروز ائتلاف سعودی اجازه واردات دستگاه‌های مین یاب و دیگر مهمات جنگی را نمی‌‌دهد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1028865