niroosazan
27 اسفند 1401 - 11:53

اختصاص ۴۱ تن قیر ویژه بافت فرسوده اردستان

شهردار اردستان گفت: شهرداری اردستان به منظور استقبال از بهار ۱۵ هزار گل و درخت تهیه و در سطح شهر کاشته و از گل‌هایی استفاده شده تا ماندگاری بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، معین مهدانیان صبح امروز در نشست خبری، اظهار داشت: به منظور یک فضای با نشاط و مطلوب‌تر از نقطه نظرات و پیشنهادات همه در خصوص مسائلی که به عنوان مشکلات یا فرصت‌ها می‌توان از آن بهره برد استقبال می‌کنیم و برای ادامه راه همراهی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار را لازم داریم که همراهی‌هایی را داشتند و قول‌های مساعدی به منظور ادامه مسیر را دادند تا بتوانیم با تعامل با سایر دستگاه‌ها خدمات بهتری را به مردم بدهیم.

وی افزود: شورای اسلامی شهر اردستان اعتمادی را به بنده داشتند و کمک کردند تا یک فصل جدیدی را برای مردم و شهر اردستان رقم بزنیم و اصحاب رسانه ارکانی هستند که در ادامه مسیر می‌توانیم آن‌ها را به عنوان یک بازوهای کمکی استفاده کنیم و به منظور آماده کردن شهر برای استقبال از بهار سه سفره هفت سین در سه نقطه شهر تهیه و نصب شده و دو المان گوی نوری به صورت موقت تهیه شده است که با نورهای رنگی تغییر می‌کند و تعداد چهار المان تک پایه سال نو مبارک در سطح شهر نصب شده است و این تعداد المان برای اولین بار در شهراردستان نصب می‌شود.

شهردار اردستان گفت: نزدیک به یک‌ هزار و 500 متر ریسه نوری تهیه شده تا با توجه به کمبود وقت تا تحویل سال بخش اعظمی از آن را در میادین اصلی شهر نصب می‌شود و مابقی در ادامه سال جدید به‌کار گرفته خواهد شد و همچنین در خصوص بازسازی سرویس‌های بهداشتی ورود و خروج شهر هم اقدامات خیلی خوب انجام شده است.

وی افزود: 15 هزار گل و درخت تهیه شده تا در سطح شهر کاشته شود و از گل‌هایی استفاده شده تا ماندگاری بیشتری داشته باشد و هر شهروند فضایی روبه‌روی منازل خود داشته باشند و با نظر کارشناس شهرداری می‌توانند محل را آماده کنند تا گل مورد نیاز را شهرداری تحویل دهد و نگهداری آن هم به عهده خود فرد باشد.

وی ابراز داشت: تغییرات و حوزه نورافزایی را در سال بعد انجام خواهیم داد و امسال با توجه به وقت کم اقدامات دیگری را انجام دادیم که برای نمونه نزدیک به 80 سطل زباله تهیه شد تا در پارک دفاع مقدس که ورودی و خروجی شهر محسوب می‌شود کار شود و مقدار زیادی از نورافشانی میادین را انجام دادیم و تعویض و اصلاح نور در دستور کار قرار گرفته است.

مهدانیان بیان کرد: مقدار 41 تن قیری که از طرح بافت فرسوده تهیه شده بود محله‌های راهمیان، مون و کبودان که از قبل مکان آن مشخص شده بود و مقدار 850 تن آسفالت داشته که 14 هزار متر مورد آسفالت قرار گرفت و طبق همین قاعده 90 تن قیر داریم که نزدیک به دو هزار تن آسفالت خواهد داد و 28 هزار متر پوشش آسفالت دارد که اختصاصی در بافت فرسوده کار خواهد شد و سه پروژه مهم هم در سال آینده زیرسازی و آسفالت خواهد شد.

شهردار اردستان همچنین در خصوص بودجه شهرداری اردستان در سال جاری تصریح کرد: امسال 280 میلیارد ریال بودجه دیده شده بود که با اصلاحات آن تا 360 میلیارد رسیده است و برای سال آینده 500 میلیارد ریال دیده شده که نسبت به سال گذشته افزایشی بوده و این مبلغ احتمالا افزایش پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/802/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098802